понеділок, 15 січня 2018 р.

Презентація " Види інформації за способом подання"

КОНСПЕКТ УРОКУ

Урок № 8. 3 клас.
Види інформації за способом подання: текстовий, графічний, числовий, звуковий,                  відео.
Мета:
Навчальна: Ознайомити з видами інформації за способом подання, продовжувати роботу в інтернеті використовуючи термін браузер, налаштовуючи пошук та користуючись веб сторінками і інтернет  ресурсами збереженими в інтернеті.
Виховна: виховувати самостійність та уважність. Уміння працювати в парі з повагою ставитись до думки однокласників.
Розвивальна: Розвивати уміння самостійної роботи за комп`ютером , логічне мислення.
Хід уроку
І. Організація початку уроку.
Привітання. Перевірка присутніх.
Вчит. – Доброго дня. Я вас рада вітати на уроці інформатики.  І я вам пропоную почати наш урок віршем, я вам його прочитаю, а потім ви повторите його за мною.
  Психоформула.

понеділок, 15 травня 2017 р.

«Чорнобильська катастрофа»

Мета :  ознайомити  дітей з трагедією в Чорнобилі на атомній електростанції, виховувати почуття поваги до ліквідаторів катастрофи .
Хід бесіди
       Атомна електростанція (АЕС), електростанція – в якій атомна (ядерна) енергія перетвориться в електричну. Генератором енергії на АЕС  є атомний реактор . Тепло, яке виділяється в реакторі , потім так само, як і на звичайних теплових електростанціях , перетвориться в електроенергію. На відміну від ТЕС , що працюють на органічному паливі ( вугілля ,дрова), АЕС  працює на ядерному пальному (хімічні елементи) які дуже шкідливі для здоров`я.

       Майже 20 років минуло від того часу, коли страшна  біда  прийшла  в Україну.   У  містечку Чорнобиль, якому виповнилося 800 років,  на четвертому енергоблоці  Чорнобильської  атомної електростанції, сталась  одна  з найбільших катастроф в історії людства. Вона вплинула на долі мільйонів людей.   Україну проголошено зоною екологічного лиха.   Для ліквідації  наслідків аварії та створення системи надійного захисту населення від впливу Чорнобильської катастрофи, залучено значні фінансові, наукові та людські ресурси.
     Чорнобильська катастрофа найбільша екологічна катастрофа сучасності, яка трапилася о 1 год. 23 хв. 26 квітня 1986 року, коли вибухнув реактор 4-го енергоблоку Чорнобильської АЕС.  Великий викид радіоактивного пилу   піднявся на висоту 1500 м і був перенесений вітром до Скандинавії, Центральної та Південно-Східної Європи, Північної Італії.  Спершу  керівництво України та СРСР намагалося приховати масштаби трагедії, але після повідомлень про Чорнобильську катастрофу американськими та європейськими засобами масової інформації розпочалася евакуація близько 130 тис. мешканців Київської області із заражених районів. Радіоактивного ураження зазнали близько 600 тис. осіб, насамперед  ліквідатори катастрофи: пожежники, військові, фахівці, котрі гасили пожежу, дезактивували місцевість, споруджували захисний комплекс - саркофаг.  
        У нашому селищі  є пам`ятник  чорнобильцям, адже десятки тисяч людських життів було загублено, багато людей залишились без будь-якого майна , все було радіаційне. Тому ми сьогодні з вами підемо на екскурсію саме до цього місця.
(Екскурсія до пам `ятника)
 Серед ваших родичів та знайомих є також ті хто в ту лиху годину був там пліч -о- пліч з великим лихом нашої країни.  Хто може розказати про  цих людей, хто саме там  був ? ( Розповіді дітей)


Шкідливість солодких газованих напоїв

Мета : надати дітям знання про шкідливість солодких, газованих  напоїв. Продемонструвати їх вплив на  живі організми   та ознайомити з шкідливим впливом на організм людини.

Хід бесіди
-Кока-кола, пепсі – кола, лимонад, спрайт …. Про що вам говорять ці назви? ( Роздуми дітей)
Давайте побудуємо асоціативний кущ. Які у вас виникають асоціації до солодких напоїв.
  -Як ви вважаєте про що сьогодні буде йти мова?  ( Роздуми дітей)  Так, сьогодні ми з вами  поговоримо про солодкі ,газовані напої.  Ми перевіримо на практиці як вона впливає на рослини, дізнаємось чи корисні газовані, солодкі напої для людського організму та ознайомимось з історією виникнення їх в нашому суспільстві.