середа, 23 листопада 2016 р.

Мнемотехніка



УКРАЇНСЬКА МОВА
Золоте курчатко
В золотій торбинці
Принесло сьогодні
Літери дитинці.
А дитина з літер
Збудувала слово.
І звучить, як пісня,
Українська мова.
Г. Чубач
 
 










 




 

 







 


 





"Петриківський розпис"



                             
Мета :  ознайомити учнів з поняттям  Петриківський розпис. Виховувати любов та повагу до української культури, традицій українського народу. Збагачення словникового запасу. Розвиток образного мислення та фантазії.
 

                                            Хід бесіди


–Що ви очікуєте від сьогоднішньої бесіди? Як ви вважаєте про що буде йти мова? На вашу думку чому розпис назвали петриківським.
  – Петриківський розпис виник задовго до появи християнства ,відіравав роль оберегу. Люди вірили, що в красі є духовна сила, і тому вікна і двері будинків і навіть одяг обрамляли магічним орнаментом, який захищав господарів. Ця давня традиція орнаментики сотні років широко використовувалася в побуті українців, зокрема, у запорізьких козаків, і була популярна в поселеннях південних районів Приазов'я . Збереглася тільки в старовинному козацькому селі Петриківка. 

вівторок, 22 листопада 2016 р.

Тиждень української мови



 

              З 14 листопада по 18 листопада проходив тиждень української мови.
        В ГПД було проведено виховні бесіди, дидактичні ігри, розучування прислів’їв, приказок, вірша з використанням мнемотехніки, читання казок про мову, розгадування загадок, «Подорож до української хати»         
        Мета заходів:  Виховання поваги та шанобливого ставлення до української мови, звичаїв та культури, ознайомити учнів із смисловими поняттями, збагачення словникового запасу, розвиток  мовлення та образного мислення.
 Під час дидактичних мовних ігор діти покращували навички читання, розвивали фонематичний слух,  уміння складати речень та слова.




пʼятниця, 11 листопада 2016 р.

"Вогник легко розпалити, та не легко погасити"




«Вогонь ворог – вогонь друг»
    Мета: з'ясувати причини виникнення пожеж, продовжити знайомство з правилами протипожежної безпеки, розвивати логічне мислення, уміння робити висновки; виховувати повагу та інтерес до професії пожежного.
    Обладнання :мікрофон, картинки, плакати,
     Хід бесіди
      Діти, тема нашої сьогоднішньої бесіди , « Вогонь ворог – вогонь друг», про що на вашу думку я вам сьогодні розповім ? Що б ви хотіли дізнатись корисного та цікавого для себе?
( Роздуми дітей)
    –Ми сьогодні з вами поговоримо про вогонь та про людей які вміють гасити пожежу.
     Я вам зараз прочитаю легенду в якій розповідається про вогонь , та про те яким він може бути.

                                         Легенда.
      Вогонь одного господаря зустрівся з вогнем другого господаря, й вони почали між собою говорити. Перший каже: «Мені добре в мого господаря, бо він гарно обходиться зі мною — коли треба, то кладе гарних дровець, а як не треба, то бере чистої водиці й мене заливає. Так що мені добре».Другий каже: «Мені дуже зле, бо господар дає погані дрова, а коли мене не треба, то заливає помиями. Ото я хочу йому відомстити тим, що піду гуляти по його господарстві». Перший каже: «Коли будеш гуляти, не спали там колеса мого господаря, яке знаходиться на подвір’ї твого».
      От вночі розпочалась пожежа в другого господаря, згоріло все, а колесо першого викотилося та й залишилося.

Тиждень правил пожежної безпеки " Вогник легко запалити , та не легко погасити"



На протязі тижня в ГПД  проводились виховні бесіди, дидактичні ігри на повторення правил пожежної безпеки. Демонструвались мультфільми та проводилась  робота над казкою « Ведмедик Михась» Надія Красоткіна.   Крім того, з дерев’яних пазлів колективно було складено пожежну машину яка була використана в творчій роботі на пожежну тематику.



Відео презентація до тижня знань безпеки життєдіяльності " Легко вогник запалити, та не легко загасити"


неділя, 6 листопада 2016 р.

Положення про групу продовженого дня загальноосвітнього навчального закладу.



ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 5 жовтня 2009 р. № 1121

ПОЛОЖЕННЯ
про групу продовженого дня
загальноосвітнього навчального закладу

1. Це Положення встановлює порядок утворення, комплектування та організації навчально-виховного про-групи продовженого дня загальноосвітнього на­вчального закладу незалежно від типу і форми власності (далі — група продовженого дня).
2. Під час організації навчально-виховного процесу групи продовженого дня загальноосвітній навчальний заклад керується Конституцією і законами України, статутом загальноосвітнього навчального закладу, наказами МОН та цим Положенням.

Чарівні слова.



« Чарівні слова відкривають серця».
Мета : Поповнити словниковий запас учнів, активізувати знання лексики, формувати комунікативну компетентність, культуру мовлення. Виховувати ввічливість повагу до старших та однолітків.
                       Хід бесіди.
    Добрий день! Діти сьогодні ми з вами поговоримо про «чарівні слова».
  
    На вашу думку чи буде складною наша бесіда для вас, чи знайомі вам ці
« чарівні слова». Навіщо ми говоримо про них знову коли ми їх вже знаємо?    
( Роздуми дітей)
     Що ви розумієте під висловом чарівні слова?( Роздуми дітей).
Ввічливі слова це слова за допомогою яких людина виявляє свою уважність , люб’язність, чемність.