неділя, 6 листопада 2016 р.

Положення про групу продовженого дня загальноосвітнього навчального закладу.



ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 5 жовтня 2009 р. № 1121

ПОЛОЖЕННЯ
про групу продовженого дня
загальноосвітнього навчального закладу

1. Це Положення встановлює порядок утворення, комплектування та організації навчально-виховного про-групи продовженого дня загальноосвітнього на­вчального закладу незалежно від типу і форми власності (далі — група продовженого дня).
2. Під час організації навчально-виховного процесу групи продовженого дня загальноосвітній навчальний заклад керується Конституцією і законами України, статутом загальноосвітнього навчального закладу, наказами МОН та цим Положенням.
3. Група продовженого дня загальноосвітнього навчального закладу державної та комунальної форми власності функціонує за рахунок коштів відповідних бюджетів, а приватної форми власності – за рахунок коштів замовника (власника) та інших джерел, не заборонених законодавством.
4. Під час організації навчально-виховного процесу  групи продовженого дня загальноосвітній навчальний заклад державної  та комунальної форми власності може давати платні освітні послуги на договірній основі згідно з переліком платних послуг, які можуть надаватися державними навчальними закладами, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 20 січня 1997 року №38 (Офіційний вісник України, 1997, число 4, с.30).
5. Основними завданнями групи продовженого дня є:
організація самостійної роботи учнів із закріплення та поглиблення знань, умінь та навичок, набутих на уроках;
створення сприятливих умов для формування учнівського колективу та надання кваліфікованої допомоги учням у підготовці до уроків і виконанні домашніх завдань;
організація дозвілля учнів;
формування в учнів ціннісних орієнтацій;
здійснення заходів, спрямованих на збереження та зміцнення здоров'я учнів, на їх психічний та фізичний розвиток, набуття навичок здорового способу життя;
виховання позитивного ставлення до суспільно ко­рисної праці;
надання допомога батькам або особам, які їх замі­нюють, у вихованні учнів.
6.         Учасниками навчально-виховного процесу групи продовженого дня є керівник загальноосвітнього навчаль­ного закладу, учні, вихователь та інші педагогічні пра­цівники, батьки або особи, які їх замінюють, психолог, бібліотекар, медичний працівник закладу, а також учите­лі, керівники гуртків, спеціалісти позашкільних установ і організацій, які мають педагогічну освіту.
Права і обов'язки учасників навчально-виховного процесу групи продовженого дня визначаються Закона­ми України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», статутом загальноосвітнього навчального закладу, правилами внутрішнього трудового розпорядку, наказами МОН та цим Положенням.
7.Рішення про утворення групи продовженого дня загальноосвітнього навчального закладу державної та ко­мунальної форми власності приймає його керівник за по­годженням з місцевим органом виконавчої влади та орга­ном місцевого самоврядування, а приватної форми влас­ності — за погодженням із засновником (власником).
8.Група продовженого дня утворюється за наявності:
необхідної навчально-матеріальної бази;
 умов для організації денного відпочинку (сну) в групі продовженого дня, сформованої з учнів першо­го класу;
умов для організації харчування відповідно до Дер­жавних санітарних правил і норм улаштування, утриман­ня загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу.
9.         Наповнюваність групи продовженого дня здійсню­ється згідно з наказами МОН.
10.Рішення про зменшення чисельності учнів гру­пи продовженого дня приймає керівник загальноосвіт­нього навчального закладу за погодженням з місцевим органом виконавчої влади та органом місцевого само­врядування.
11.Відносини між загальноосвітнім навчальним закла­дом і батьками або особами, які їх замінюють, з питань організації навчально-виховного процесу групи продов­женого дня регулюються цим Положенням.
12.Зарахування учнів до групи продовженого дня та їх відрахування здійснюється згідно з наказом керівника загальноосвітнього навчального закладу на підставі від­повідної заяви батьків або осіб, які їх замінюють.
Заяви про зарахування учнів до групи продовженого дня приймаються на початку кожного навчального року, як правило, до 5 вересня.
13.       Група продовженого дня може комплектуватися з учнів одного класу, кількох класів (зокрема, перших або других, або третіх), кількох різних класів, але не більш як чотирьох вікових груп.
Режим роботи групи продовженого дня розробляється відповідно до Державних санітарних правил і норм ула­штування, утримання загальноосвітніх навчальних закла­дів та організації навчально-виховного процесу, ухвалю­ється педагогічною радою і затверджується керівником загальноосвітнього навчального закладу.
14.       Режим роботи групи продовженого дня повинен передбачати:
1) організацію:
прогулянки тривалістю не менш як одна година 30 хвилин (для учнів перших—четвертих класів);
харчування тривалістю не менш як 30 хвилин;
суспільно-корисної праці;
денного відпочинку (сну) в групі продовженого дня, сформованої з учнів першого класу, тривалістю не менш як одна година 30 хвилин;
2)виконання домашніх завдань для учнів другого кла­су тривалістю 45 хвилин, третього класу — одна година 10 хвилин, четвертого класу — одна година 30 хвилин, п'ятого—шостого класів — дві години 30 хвилин, для учнів сьомого класу — три години;
3)проведення:
  спортивно-оздоровчих занять для учнів першого класу тривалістю не менш як 35 хвилин, другого—чет­вертого класів — 40 хвилин, для учнів п'ятого—сьомого класів — 45 хвилин;
  занять у гуртках, секціях, екскурсій.
15.Тривалість перебування учнів у групі продовже­ного дня становить шість годин на день, а за наявнос­ті відповідної заяви батьків або осіб, які їх замінюють, може зменшуватися.
16.Для організації денного відпочинку (сну) в групі продовженого дня, сформованій з учнів першого класу, адміністрація загальноосвітнього навчального закладу облаштовує відповідне приміщення з додержанням ви­мог законодавства щодо охорони праці, правил проти­пожежної безпеки, санітарно-гігієнічних та державних будівельних правил та норм.
17.Відповідальність за збереження навчального об­ладнання покладається на вихователя та інших педаго­гічних працівників групи продовженого дня.
18.План роботи вихователя групи продовженого дня погоджується із заступником керівника загальноосвіт­нього навчального закладу і затверджується керівником такого закладу.
19.Планування навчально-виховного процесу групи продовженого дня, подання статистичних звітів здійсню­ються відповідно до наказів МОН.
20.Оплата праці вихователя та інших педагогічних працівників групи продовженого дня проводиться від­повідно до законодавства.
21.Для організації навчально-виховного процесу гру­пи продовженого дня на належному рівні керівник за­гальноосвітнього навчального закладу:
  створює умови для охорони життя і здоров'я учнів, організації їх харчування і відпочинку;
  несе відповідальність та здійснює контроль за хар­чуванням учнів групи продовженого дня, додержанням санітарно-гігієнічних і санітарно-протиепідемічних пра­вил та норм, медичним обслуговуванням, організацією навчально-виховного процесу групи продовженого дня;
  затверджує режим роботи групи продовженого дня,план роботи вихователя, графік харчування учнів.
22.Норми та порядок організації харчування учнів групи продовженого дня встановлюються відповідно до норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 22 листопада 2004 р. № 1591 (Офіційний вісник України, 2004 р., № 47, с. 3107), та наказів МОН.
23.Медичне обслуговування учнів групи продовже­ного дня здійснюється медичним працівником загально­освітнього навчального закладу та закладу охорони здо­ров'я в установленому порядку.
24.Контроль за охороною здоров'я учнів групи про­довженого дня здійснюють органи охорони здоров'я.

Немає коментарів:

Дописати коментар